شنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
محبوب کن - فیس نما
»   رپورتاژ آگهی  »   تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۴۱

تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی که توسط بشر و به جهت ایجاد سرپناه مورد استفاده قرار گرفت چوب بود . چوب به دلیل فراوانی در طبیعت و استحکام و در عین حال انعطاف پذیر بودن آن کم کم مورد توجه واقع شد و بشر توانست آن را به شکلهای مختلف برش داده و مورد استفاده قرار دهد .

به طوری که کاوش های باستان شناسی در شرق آلمان باعث کشف چاه های آب ساخته شده از چوب بلوط با قدمت ۷۰۰۰ ساله شده و گفته می شود این چاه ها در دوره نوسنگی اولیه ساخته شده اند . کم کم و با توسعه ابزارهای نجاری و مهارت یافتن نجارها ساخت قایق و ساختمانهای چوبی آغاز شد و صنعت نجاری توانست نقش مهمی را در پیشرفت و تمدن انسانها ایفا کند .

در تصاویر کشف شده در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به وضوح می توان مبل ، مجسمه های چوبی و اجسام ساخته شده از چوب را یافت . همچنین در هند ، چین و انگلستان نیز شواهدی از نجاری کشف شده که مربوط به همان دوره می باشد و این نشان از اهمیت نجاری در رشد تمدن انسانها دارد .

اما در قرن شانزدهم کارخانه های چوب بری در اروپا تاسیس شدند و اروپایی ها برای شناسایی درختان بیشتر و دست یابی به الوار موفق به کشف قاره آمریکا شدند . صنعت چوب بری همگانی شد و بشر به فکر ساخت ابزار برای برش و شکل دهی به چوب افتاد و کم کم کارخانه هایی برای ساخت ابزار نجاری راه اندازی شد و آهنگران شروع به تولید ابزار نمودند .

ماشین آلات صنایع چوب از قبیل اره گرد بر ، ماشین تراش چوب ، دستگاه پوست کن و خیلی از دستگاه های ساده و کاربردی دیگر تولید شدند که اغلب ساختار مکانیکی داشتند و از انرژی های مختلف برای کار کردن بهره می بردند . صنعت گران شروع به توسعه این ماشین آلات نمودند و با گذشت زمان صنعت نجاری بسیار پیشرفته شد .

ابزار فروشی ها یکی پس از دیگری در شهرهای مختلف تاسیس شدند و به مرور فروشگاه هایی برای فروش ابزار و ماشین آلات صنایع چوب راه اندازی شد که در آنها می توان تمامی دستگاه های مورد نیاز نجاری را تهیه کرد .

این صنعت به قدری پیشرفت کرد که امروزه می توان گفت بیش از ۱۰۰۰ نوع ابزر نجاری وجود دارد و بعضی از آنها به قدری پیشرفت داشته اند که می توانند کار چندین استاد نجار را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهند .

تعدادی از ماشین آلات صنایع چوب عبارتند از : دستگاه گندگی چوب ، ماشین دور کن ، انواع اره (عمود بر ، گرد بر ، فلکه ای و … ) ، انواع فرز دور بالا ، لبه گیر ، ماشین سمباده ، ماشین کپی ، انواع مکنده صنعتی گرد و غبار و … که به راحتی می توان آنها را تهیه کرد و برای سرعت بخشیدن به کار در کارگاه نجاری مورد استفاده قرار داد .

اخبار لیگ برتر جزیره رپورتاژ آگهی

گروه تبلیغاتی پارسه بزرگترین تولید کننده پوشه دکمه دار تبلیغاتی پارچه ای گروه تبلیغاتی پارسه تحت عنوان پارس پاکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان هدایای تبلیغاتی پارچه ای ...
پی ال سی چیست و چه تاریخچه ای دارد؟ پی ال سی ها تاریخچه کوتاهی دارند و از تولید اولین آنها عمر چندانی نمی گذرد، اولین پی ال سی در دهه 70 میلادی برای استفاده در ...
آنتی اسکالانت چیست؟ هر سيستم غشایي نظير سيستم RO بطور طبیعی بر اثر وجود مواد معلق، املاح محلول و پارامترهای میکروبی موجود در آب خوراک دچار گرفتگی می­شود که این امر لزوم در نظر داشت پیش ...
مواردی که قبل خرید ویلا در شمال ممکن است به صورت سوال برایتان مطرح شود خرید ویلا و ساخت و سازهای ویلایی در شمال از گذشته های دور مورد توجه بوده و افراد زیادی میل به ...

اخبار لیگ فوتبال انگلیس