• آخرین خبر با عنوان ، شرکت خدماتی نظافتی به چند شاخه تقسیم میشود در 2 هفته قبل منتشر شده است .
 • شنبه, ۲۸ مهر ۱۳۹۷
  محبوب کن - فیس نما
  »   رپورتاژ آگهی  »   تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۴۱

  تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

  تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

  یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی که توسط بشر و به جهت ایجاد سرپناه مورد استفاده قرار گرفت چوب بود . چوب به دلیل فراوانی در طبیعت و استحکام و در عین حال انعطاف پذیر بودن آن کم کم مورد توجه واقع شد و بشر توانست آن را به شکلهای مختلف برش داده و مورد استفاده قرار دهد .

  به طوری که کاوش های باستان شناسی در شرق آلمان باعث کشف چاه های آب ساخته شده از چوب بلوط با قدمت ۷۰۰۰ ساله شده و گفته می شود این چاه ها در دوره نوسنگی اولیه ساخته شده اند . کم کم و با توسعه ابزارهای نجاری و مهارت یافتن نجارها ساخت قایق و ساختمانهای چوبی آغاز شد و صنعت نجاری توانست نقش مهمی را در پیشرفت و تمدن انسانها ایفا کند .

  در تصاویر کشف شده در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به وضوح می توان مبل ، مجسمه های چوبی و اجسام ساخته شده از چوب را یافت . همچنین در هند ، چین و انگلستان نیز شواهدی از نجاری کشف شده که مربوط به همان دوره می باشد و این نشان از اهمیت نجاری در رشد تمدن انسانها دارد .

  اما در قرن شانزدهم کارخانه های چوب بری در اروپا تاسیس شدند و اروپایی ها برای شناسایی درختان بیشتر و دست یابی به الوار موفق به کشف قاره آمریکا شدند . صنعت چوب بری همگانی شد و بشر به فکر ساخت ابزار برای برش و شکل دهی به چوب افتاد و کم کم کارخانه هایی برای ساخت ابزار نجاری راه اندازی شد و آهنگران شروع به تولید ابزار نمودند .

  ماشین آلات صنایع چوب از قبیل اره گرد بر ، ماشین تراش چوب ، دستگاه پوست کن و خیلی از دستگاه های ساده و کاربردی دیگر تولید شدند که اغلب ساختار مکانیکی داشتند و از انرژی های مختلف برای کار کردن بهره می بردند . صنعت گران شروع به توسعه این ماشین آلات نمودند و با گذشت زمان صنعت نجاری بسیار پیشرفته شد .

  ابزار فروشی ها یکی پس از دیگری در شهرهای مختلف تاسیس شدند و به مرور فروشگاه هایی برای فروش ابزار و ماشین آلات صنایع چوب راه اندازی شد که در آنها می توان تمامی دستگاه های مورد نیاز نجاری را تهیه کرد .

  این صنعت به قدری پیشرفت کرد که امروزه می توان گفت بیش از ۱۰۰۰ نوع ابزر نجاری وجود دارد و بعضی از آنها به قدری پیشرفت داشته اند که می توانند کار چندین استاد نجار را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهند .

  تعدادی از ماشین آلات صنایع چوب عبارتند از : دستگاه گندگی چوب ، ماشین دور کن ، انواع اره (عمود بر ، گرد بر ، فلکه ای و … ) ، انواع فرز دور بالا ، لبه گیر ، ماشین سمباده ، ماشین کپی ، انواع مکنده صنعتی گرد و غبار و … که به راحتی می توان آنها را تهیه کرد و برای سرعت بخشیدن به کار در کارگاه نجاری مورد استفاده قرار داد .

  اخبار لیگ برتر جزیره رپورتاژ آگهی

  شرکت خدماتی نظافتی به چند شاخه تقسیم میشود : نظافت منزل ، نظافت راه پله و اعزام کارگر روزمزد جهت نظافت دفاتر کوچک ، نظافت شرکت کوچک و... اگر کارتان مربوط به نظافت منزل ...
  چگونه یک عروسی باشکوه برگزار کنیم تشریفات مجالس و خدمات عروسی پازل طراح و مجری با شکوه ترین جشن ها ،برگزار کننده تولد ،جشن عقد و نامزدی وهمچنین با در اختیار ...
  جراحی بینی طبیعی یا فانتزی؟   گاه دیده می شود که فردی برای عمل جراحی بینی به جراح بینی مراجعه نموده و از واژه های از قبیل بینی فانتزی ، عروسکی و غیره استفاده می نماید، اصرار بر  مدلی ...
  چرا  باید وظیفه نظافت محل کار و خانه خود را به این شرکت ها بسپاریم ؟ قطعا یکی از سوالات همین است که هر انسانی میتواند با در دست گرفتن یک طی و جارو دستمال شروع ...

  اخبار لیگ فوتبال انگلیس