• آخرین خبر با عنوان ، ۵ توصیه اقتصادی برای گردش در ساحل آمالفی در ایتالیا در 1 هفته قبل منتشر شده است .
 • پنجشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
  محبوب کن - فیس نما
  »   رپورتاژ آگهی  »   تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۱۶:۴۱

  تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

  تاریخچه نجاری و ماشین آلات صنایع چوب

  یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی که توسط بشر و به جهت ایجاد سرپناه مورد استفاده قرار گرفت چوب بود . چوب به دلیل فراوانی در طبیعت و استحکام و در عین حال انعطاف پذیر بودن آن کم کم مورد توجه واقع شد و بشر توانست آن را به شکلهای مختلف برش داده و مورد استفاده قرار دهد .

  به طوری که کاوش های باستان شناسی در شرق آلمان باعث کشف چاه های آب ساخته شده از چوب بلوط با قدمت ۷۰۰۰ ساله شده و گفته می شود این چاه ها در دوره نوسنگی اولیه ساخته شده اند . کم کم و با توسعه ابزارهای نجاری و مهارت یافتن نجارها ساخت قایق و ساختمانهای چوبی آغاز شد و صنعت نجاری توانست نقش مهمی را در پیشرفت و تمدن انسانها ایفا کند .

  در تصاویر کشف شده در ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به وضوح می توان مبل ، مجسمه های چوبی و اجسام ساخته شده از چوب را یافت . همچنین در هند ، چین و انگلستان نیز شواهدی از نجاری کشف شده که مربوط به همان دوره می باشد و این نشان از اهمیت نجاری در رشد تمدن انسانها دارد .

  اما در قرن شانزدهم کارخانه های چوب بری در اروپا تاسیس شدند و اروپایی ها برای شناسایی درختان بیشتر و دست یابی به الوار موفق به کشف قاره آمریکا شدند . صنعت چوب بری همگانی شد و بشر به فکر ساخت ابزار برای برش و شکل دهی به چوب افتاد و کم کم کارخانه هایی برای ساخت ابزار نجاری راه اندازی شد و آهنگران شروع به تولید ابزار نمودند .

  ماشین آلات صنایع چوب از قبیل اره گرد بر ، ماشین تراش چوب ، دستگاه پوست کن و خیلی از دستگاه های ساده و کاربردی دیگر تولید شدند که اغلب ساختار مکانیکی داشتند و از انرژی های مختلف برای کار کردن بهره می بردند . صنعت گران شروع به توسعه این ماشین آلات نمودند و با گذشت زمان صنعت نجاری بسیار پیشرفته شد .

  ابزار فروشی ها یکی پس از دیگری در شهرهای مختلف تاسیس شدند و به مرور فروشگاه هایی برای فروش ابزار و ماشین آلات صنایع چوب راه اندازی شد که در آنها می توان تمامی دستگاه های مورد نیاز نجاری را تهیه کرد .

  این صنعت به قدری پیشرفت کرد که امروزه می توان گفت بیش از ۱۰۰۰ نوع ابزر نجاری وجود دارد و بعضی از آنها به قدری پیشرفت داشته اند که می توانند کار چندین استاد نجار را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت انجام دهند .

  تعدادی از ماشین آلات صنایع چوب عبارتند از : دستگاه گندگی چوب ، ماشین دور کن ، انواع اره (عمود بر ، گرد بر ، فلکه ای و … ) ، انواع فرز دور بالا ، لبه گیر ، ماشین سمباده ، ماشین کپی ، انواع مکنده صنعتی گرد و غبار و … که به راحتی می توان آنها را تهیه کرد و برای سرعت بخشیدن به کار در کارگاه نجاری مورد استفاده قرار داد .

  اخبار لیگ برتر جزیره رپورتاژ آگهی

  5 توصیه اقتصادی برای گردش در ساحل آمالفی در ایتالیا ساحل آمالفی در ایتالیا که عمده شهرتش به دلیل چشم انداز فوق‌العاده‌اش از دریای آبی مدیترانه، روستاهای زیبای واقع در قله‌ها، و دلربایی فزاینده جنوب ایتالیاست، مقصدی ...
  راهنمای سفر ارزان به ورشو پایتخت لهستان سفر ارزان به ورشو یکی از خواسته های اکثر مسافران به این شهر است. ورشو، پایتخت و همچنین بزرگترین شهر لهستان، وجوه متعددی دارد. شما حتما محله ی Old ...
  آل اسپرت، تجربه یک خرید ایده آل فروش اینترنتي هم اکنون بخش عمده اي از فروش ها را به خود اختصاص داده است و بیشتر خرده فروشان بزرگ عضو این دسته هستند . فروشندگاني که تنها فروش  ...
  نمایندگی هایک ویژن در ایران کمپانی Hangzhou Hikvision Digital Technology Co., Ltd. که با نام Hikvision شناخته می شود در سال ۲۰۰۱ با ۴۹ درصد سرمایه خارجی تاسیس شد. هایک ویژن به طور رسمی در سال ...

  اخبار لیگ فوتبال انگلیس