• آخرین خبر با عنوان ، معرفی و تاریخچه شرکت مرک (Merck) در 3 روز قبل منتشر شده است .
 • دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
  محبوب کن - فیس نما
  »   رپورتاژ آگهی  »   راهنمای سفر ارزان به ورشو پایتخت لهستان
  ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ , ساعت ۲۳:۵۱

  راهنمای سفر ارزان به ورشو پایتخت لهستان

  راهنمای سفر ارزان به ورشو پایتخت لهستان

  سفر ارزان به ورشو یکی از خواسته های اکثر مسافران به این شهر است. ورشو، پایتخت و همچنین بزرگترین شهر لهستان، وجوه متعددی دارد. شما حتما محله ی Old Town را، با کوچه های سنگ فرش شده ی باریک، خانه های رنگارنگ و ساختمان های قرون وسطی اش، در آن جا می یابید. با این حال، این مقر میراث جهانی یونسکو، پس از جنگ تقریبا به طور کامل بازسازی شده است. اما شاید این بهترین سمبل برای روح ورشو باشد، یک شهر مدرن که گذشته ی آشفته اش هنوز مشاهده می شود، شهری که از همبستگی معماریِ یکپارچه ی دوران شوروی و بازسازی گنجینه های گوتیک به آسمان خراش های مدرن از جنس شیشه و فولاد ساخته شده است. برای کمک به شما جهت بهترین استفاده از اقامتتان در ورشو و همچنین یافتن راه های بیشتر برای صرفه جویی، مجموعه ای از راهنمایی های بودجه ای را در زیر جمع آوری کرده ایم. برای تعیین وقت سفارت لهستان می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

  رفتن به ورشو از طریق هواپیما

  فرودگاه اصلی ورشو، Warszawa Lotnisko Chopina (فرودگاه شوپن)، حدودا در ۱۶ مایلی جنوب مرکز شهر، قرار دارد. از فرودگاه شوپن، می توانید با سیستم متروی Szybka Kolej Miejska) SKM) به داخل شهر یا با قطار عادی (Koleje Mazowieckie) به Warszawa centralna، ایستگاه راه آهن اصلی ورشو، بروید. شما همچنین می توانید از اتوبوس برای رفتن به شهر استفاده کنید، اما گاهی اوقات، به خصوص در طول ساعت اوج ترافیک، بیشتر زمان می برد. اتوبوس ۱۷۵، شما را مستقیما به مرکز شهر می برد و اتوبوس ۱۴۸ و ۱۸۸ از مسیر رودخانه، از محله های پراگا، گوخوو و گوکلا عبور می کند. برخی خطوط اتوبوس، به خصوص اتوبوس ۱۷۵، به جیب بری معروف است، پس مراقب اموال خود باشید. در ضمن یکی از خدمات پارت ویزا دریافت وقت سفارت ایتالیا می باشد.

  راهنمای سفر ارزان به ورشو

  با این که بلیت هر دو قطار ارزان هستند (زیر ۲ دلار)، بلیت SKM قرمز کمی ارزان تر است. یک بلیت ۲۰ دقیقه ای از فرودگاه شوپن به Warszawa Centralna تنها ۳.۴۰ زلوته برای شما هزینه دارد، که کمتر از یک دلار است. بلیت ها را در باجه ی ZTM در سالن ورودی یا راهرو خریداری کنید. در سال ۲۰۱۳، ورشو فرودگاه مادلن را برای خدمات رسانی خطوط هواپیمایی با صرفه ی اقتصادی افتتاح کرد، که از شهر دورتر است. با این که می توانید از یک اتوبوس سریع السیر برای رفتن به شهر، به قیمت ۳۳ زلوته (تقریبا ۹ دلار) استفاده کنید، قطار گزینه ی ارزان تر است. اما لطفا توجه داشته باشید که دو برابر زمان می برد (حدود دو ساعت در مقابل ۴۵ دقیق با اتوبوس). برای دریافت وقت شنگن می توان از طریق اخذ وقت سفارت فرانسه توسط پارت ویزا استفاده کرد.

  • رفتن توسط قطار یا اتوبوس

  با این که می توانید از بسیاری از نقاط اروپا به ورشو با قطار سفر کنید، سفر با اتوبوس احتمالا بهترین استفاده از پولتان است. بهترین شرکت ها برای تهیه ی بلیت، PolsKiBus، یک اپراتور اتوبوسرانی سریع السیر، که از فرودگاه مادلن نیز سرویس ارائه می دهد، یا FlixBus است. نرخ ها می توانند گوناگون باشند و معمولا در صورتی که حداقل از چند هفته پیش رزرو کنید، در ارزانترین قیمت خود قرار دارند.

  • از طریق ماشین

  یک گزینه ی ارزان و همچنین اجتماعی دیگر، اشتراک خودرو می باشد. BlaBlaCar را چک کنید و به همراه کسی که به سمت ورشو می رود، با قیمتی مناسب، همسفر شوید. برای اخذ وقت یونان می توانید از خدمات مجموعه پارت ویزا استفاده کنید.

  کرایه و جریمه ی مترو

  یک بلیت تک سفره ی مترو، ۳.۴۰ زلوته/۱.۷۰ زلوته (برای ۲۰ دقیقه پس از تایید اعتبار)، ۴.۴۰/۲.۲۰ زلوته (برای ۷۵ دقیقه) یا ۷/۳.۵۰ زلوته (برای ۹۰ دقیقه پس از تایید اعتبار) هزینه دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وبسایت متروی ورشو مراجعه کنید (به انگلیسی).

  خوردنی ها و نوشیدنی های ارزان در ورشو

  ورشو آشپزی پررونق و شب های پرجنب و جوشی دارد و خریدهای زیادی انجام می شود. در صورتی که می خواهید در غذا خوردن در ورشو صرفه جویی کنید، از اغلب رستوران های Old Town دوری کنید، زیرا گران فروش و توریستی هستند. برای ناهار، چیزی از یک شیرینی پزی تهیه کنید یا از یک درست فروش کالباس بخرید. همچنین یکی دیگر خدمات پارت ویزا دریافت وقت سفارت اسپانیا می باشد.

  هتل های ارزان در ورشو

  لازم نیست نگران خرج زیاد برای یک شب اقامت در ورشو داشته باشید. همانطور که گفتم، به عنوان یک شهر پیشرفته با تعدادی مسافر تجاری (به لطف توسعه ی اقتصادی)، شما باید در انتخاب مکان اقامت خود دقت کنید. در صورتی که شریک شدن در سرویس بهداشتی برایتان مهم نیست، مسافرخانه ها انتخاب مناسبی در مرکز شهر هستند.

  اخبار لیگ برتر جزیره رپورتاژ آگهی

  معرفی و تاریخچه شرکت مرک (Merck) شرکت مرک آلمان شناخته شده ترین و قدیمی ترین کمپانی در حوزه تولید و فروش ...
  همه آن چیزهایی که باید در سفر به مشهد بدانید سفر به مشهد، همه آن چیزهایی که باید بدانید مشهد دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران ...
  همه چیز درباره کوچینگ کوچینگ چیست؟ کوچینگ روندی است که جهت بهبود عملکرد افراد در زندگی ...
  پل های معلق با ساختار سیم بکسل امروزه از پل های معلق به عنوان یک سازه فلزی که با ...

  اخبار لیگ فوتبال انگلیس